Meble industrialne – loftowe

Styl industrialny wywodzi się z lat 50 XX wieku. W tamtych czasach w Nowym Jorku – zwiększajaca się w USA recesja, upadki wielu przedsiębiorstw, fabryk i domów towarowych doprowadziły do pojawienia się ogromnej liczby wolnych pomieszczeń poprzemysłowych.

Magazyny i fabryki początkowo były zagospodarowywane głównie przez artystów, którzy przekształcali je na swoje darmowe pracownie. Do pomieszczeń tych przynosili meble i dodatki znalezione na terenie byłych fabryk, w których królowały stal i drewno. Styl industrialny to przede wszystkim beton, stal i stare drewno oraz przestrzeń.
Meble loft tworzone są przez naszych projektantów, często przy ścisłej współpracy z klientem dzięki czemu powstają modele skrojone na miarę potrzeb.
Nieużywane już elementy przemysłowe są często wykorzystywane do tworzenia mebli dając im nowe życie i znaczenie. Obowiązkowym elementem tego rozwiązania poza meblami loftowymi to ekspozycja kabli, rur i instalacji ,które dodają meblowi klimatu.
Wśród najpopularniejszych mebli w stylu loftu zaliczamy metalowe regały , obrotowe krzesła lub stoły ze stalowymi zardzewiałymi nogami.
Wykonujemy również oryginalne stoły z pnia drzewa lub z plastra pnia.
Meble typu loft to również wygoda i elegancja. W Państwa lofcie nie może zabraknąć industrialnych wielkich metalowych lamp, które swoją obecnością symbolizują, stare fabryki i magazyny.
Warto pamiętać by w jednym pomieszczeniu meble takie jak, krzesła, regały stoły były podobnej wysokości. W ten sposób można optycznie podwyższyć wnętrze, a jednocześnie podkreślić minimalizm aranżacji.

Industrialny styl to klasyka i twórczość. To meble, które kiedyś stały w fabrykach oraz meble, które projektujemy się na styl mebli przemysłowych.

Meble industrialne – loftowe Foturia Studio